O kině

Konečně zase hrajeme! Budeme rádi, když se přijdete podívat, jak se kino změnilo během pandemie. Dobu nuceného uzavření jsme využili ke kompletní proměně foyer a sálu na prostor, kam bude stát zato zajít. Chceme nabídnout zážitek, který bude schopen konkurovat zhlédnutí filmů v pohodlí domova, na nějž si mnozí z nás během dodržování karanténních pravidel už tak trochu zvykli. Zvu vás na prozatím imaginární, ale brzy již reálnou prohlídku našeho kina.

Než vstoupíte, prohlédněte si výstavu v okně nalevo od vchodu – v naší nové „window gallery“ se budou výstavy měnit, aby bylo na co koukat i mimo otevírací dobu kina. Výhodou tohoto výstavního prostoru je, že je k vidění kdykoliv. Nyní si můžete prohlédnout výtvory žáků základní školy F. J. Řezáče na téma „Džungle“.

Když poté vstoupíte do foyer (ti, co chodí do knihovny, už ví) ocitnete se v prostoru připomínající filmový klub s barem. Tady si můžete zpříjemnit čekání, než film začne a než dorazí vaši přátelé. Originální výzdoba foyer, kamenné pilíře a staré plakáty jsou původní filmové dekorace pocházející z Barrandova. Nový nábytek – stolky, sofa nebo židle – jsou povětšinou starší kusy, avšak opravené a přeměněné na nové. Vše je sladěno tak, aby tvořilo dohromady prostředí jako stvořené k posezení a setkání s přáteli před i po filmu.

Když zazní třetí gong, je třeba už jít do sálu, kde vás po začátku filmu ohromí nová zvuková aparatura poskytující prostorový zvuk, na nějž jsme zvyklí z multiplexů. Dále, úplně vzadu sálu, pokud ještě není tma, si můžete všimnout nově vybudovaného vstupu do kabiny promítače. Doposud musel promítač obíhat zadem celý kulturák, aby mohl například zkontrolovat hlasitost a kvalitu zvuku. Další novinkou je režijní okno do promítací kabiny. To nyní umožňuje komunikaci obsluhy zvukového a osvětlovacího pultu s herci na jevišti při konání divadla nebo jiné živé produkce.

Film skončil, jsme plní zážitků a emocí z projekce, tak ještě chvíli posedíme na baru s přáteli a podělíme se o dojmy z filmu, než půjdeme domů. O víkendu sem určitě vezmeme děti na dětské představení anebo na divadlo, ať taky něco opravdového zažijí.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vladimír Větrovský